Heimasetningur

Vika 14

Mánadagur
30. mars
Føroyskt øll
Hesa vikuna lesa vit fyrst bókina "Við fullari ferð" (lilla krabbi) og síðani bókina "David Copperfield" (bláur krabbi)
Støddfrøði - ØLL
Hyggið eftir undirvísingarfilmunum, sum tit hava fingið á www.matematikfessor.dk, og loysið síðani uppgávurnar.

Loysið uppgávurnar áðrenn kl. 19.00
6. fl. enskt
Lesið s. 57-61 Aesop´s Fables
4. Fl. Enskt
Far inn á her og ger:

1. 'Preparation'
2. Hygg eftir filminum
3. 'Game'
Enskt 5 fl
Í dag skulu tit fara inn á hesa heimasíðuna.  Tá ið tit hava lisið tekstin, skulu tit trýsta á preparation sum er uppi yvir tekstinum og loysa uppgávuna.  Aftaná fara tit inn á game, sum er undir tekstinum.

https://learnenglishkids.britishcouncil.org/reading-practice/say-no-bullying
Týsdagur
31. mars
5. flokkur floksfund á teams kl. 10
Føroysk mállæra til 5. og 6. flokk
koronumállæra.docx
Gerið hesa mállæruna.
6. flokkur sendir hana til Petru og Poul.
5. flokkur sendir hana til mariann.poulsen@skulin.fo
Mikudagur
1. apríl
Støddfrøði - ØLL
Loysið uppgávurnar, sum tit hava fingið á www.matematikfessor.dk.

Loysið uppgávurnar áðrenn kl. 19.00
Føroyskt øll
Fagurskriving
Skrivið tekstin "fagurskriving 4" á teams og sendið
Enskt 5 fl.
Farið inn á https://learnenglishkids.britishcouncil.org/reading-practice/seasons 
Les tekstin ígjøgnum, far inn á preparation og síðani game.
Hósdagur
2. apríl
Sangur øll
Lurtið og lærið tykkum sangin:
https://www.youtube.com/watch?v=csY5Z13dowI
Kl 13 fara øll út í tún at syngja niðurlagið, 1. ørindi, niðurlagið, 2. ørindi og aftur niðurlagið mega hart :)
5. fl. føroyskt
Gerið s. 58,59,60 í Nem mál í fjórða
Fríggjadagur
3. apríl
Náttúra & tøkni
Uppgáva (forms) um bygdir, blómur og fuglar.
Tit fingu ímeðal 60 stig av 65 síðsta fríggjadag. Gott
Føroyskt øll
Bøkurnar lesast lidnar.
Støddfrøði - ØLL
Hyggið eftir undirvísingarfilmunum, sum tit hava fingið á www.matematikfessor.dk, og loysið síðani uppgávurnar.

Loysið uppgávurnar áðrenn kl. 19.00
6. flokkur floksfund á teams k. 10.

Bólkar í handverk og list

 

Hósdag vika 6-13
HA G2
EV D1
Køk G1
Smíð D2

 

Fríggjadag vika 6-13
HA G1
EV G2
Køk D2
Smíð D1

 

G1 G2 D1 D2
Lorensa Anna K Meinhard Samuel
Miriam Jonhild Mikkjal Boas
Hansina Sara Dánial Jóhann
Alice Bjørk Aron Markus
Bjørk D Yrsa D Filip Pauli N
Ida Marita Jóhan J Pauli R
Silja F Freja Andrias Trygvi
Karin Ritva Eyðálvur Silas E J
Maiken Gunnrið Óli Josva
Svanna Sofía Bjartur Esmar
Ivy H Kristianna Silas Jón
Helena Sólja    
Angela      
       

 

Eingi økir
Send fyrispurning